پیشنهادات فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا ویروس در تهران به نظام بانکداری

دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران در نامه ای به رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با توجه به شرایط فعلی شیوع کرونا ویروس در جامعه و ضرورت همدلی تمامی اقشار جامعه و دستگاههای اجرایی برای شکست و مقابله با این بیماری پیشنهاداتی را مطرح کرد.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا زالی در این نامه با اشاره به این که بخش عمده ای از تولید کنندگان، صنایع و اصناف به منظور آمادگی برای ایام پایانی سال و تعطیلات نوروزی از مدتها پیش برای اخذ وام از نظام بانکی اقدام کرده بودند خواستار پشتیبانی وحمایت مدیران عامل بانکها از صنایع، تولید کنندگان، توزیع کنندگان در زمینه تأمین نیازهای بهداشتی، اقلام پیشگیرانه و سایر اقلام مورد نیاز جامعه شد.

وی همچنین از مدیران عامل بانکها خواست با اتخاذ روشهای مقتضی، شرایط و تسهیلاتی را ایجاد کنند تا وام گیرندگان در این شرایط ویژه کشور دچار چالش نشوند و درصورت امکان تنفسی در بازپرداخت تسهیلات ایجاد شود.

دکتر زالی خواستار گسترش زیرساختهای لازم برای بانکداری دیجیتال و فعال تر شدن اتوماسیون اداری برای مشتریان شد و پیشنهاد کرد به منظور کاهش هرچه بیشتر مراجعان حضوری به شعب بانک ها، تدابیر لازم فراهم شود بطور مثال در صورت امکان سقف جابجایی مالی از طریق رمز پویا و دستگاههای خودپرداز افزایش یابد.